Dnia 22 listopada klasa 1”A” razem z panią Beatą Przybysz odwiedziła żołnierzy Batalionu Reprezentacyjnego WP. Uczestniczyliśmy w zajęciach zorganizowanych przez Biuro ds. Proobronnych mających na celu doskonalenie musztry oraz umiejętności sprawnego dowodzenia oddziałami. Żołnierze instruktorzy szkolili nas w małych grupach, co dawało nam możliwość dokładnego i prawidłowego wykonywania poszczególnych zadań, m.in. dotyczących: postawy zasadniczej i swobodnej, oddawanie honorów, defilady. Oddzielnym elementem szkolenia była musztra dla pocztów sztandarowych. Bardzo duże zaangażowanie żołnierzy-instruktorów oraz nasze zaowocowało poprawą umiejętności w zakresie musztry. Był to zdecydowanie jeden z ważniejszych momentów naszej edukacji wojskowej.

tekst – Barbara Gochna (1a)