Dzisiaj jest poniedziałek, 20 listopada 2017 r. imieniny: Anatola, Edyty, Rafała
Dodaj do ulubionychStartuj z nami
   Informacje: Obchody Święta Niepodległości ::Światowy Tydzień Przedsiębiorczości ::Święto Niepodległości w Rembertowie ::I Bieg Niepodległościowy ::III miejsce w WOM ::
Szukaj:

strona główna
galeria
facebook
ogłoszenia
rekrutacja

patron szkoły
historia szkoły
ślubowanie

kontakt
dokumenty
organizacja roku
uroczystości
kadra nauczycielska
baza lokalowa
wynajem sal
pedagog, psycholog
uczelnie patronackie
osiągnięcia
Wars i Sawa

dzwonki
samorząd
podręczniki
konsultacje
maturzyści
gazeta szkolna
wolontariat
biblioteka
doradztwo zawodowe

zebrania
wychowawcy klas
rada rodziców
dziennik elektroniczny

:: Zajęcia z edukacji wojskowej
Data dodania: 2017-10-23

We wrześniu uczniowie z klasy "2 a" wojskowej rozpoczęli szkolenie teoretyczne i praktyczne zaplanowane w programie nauczania edukacji wojskowej realizowane w ramach projektu MON Certyfikowanych Wojskowych Pionów Klas Mundurowych. Pierwsze zajęcia, które odbyły się w 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej im. Tadeusza Kościuszki, poświęcone były historii i działalności brygady. Wysłuchaliśmy krótkiej prelekcji i obejrzeliśmy salę tradycji. Ważnym elementem szkolenia była musztra. 

Podczas zajęć z edukacji wojskowej w liceum gościliśmy mjr Mariusza Szerszenia z Akademii Sztuki Wojennej, który przybliżył nam tematykę broni masowego rażenia oraz st. szer. Ireneusza Gałązkę (1 WBP), który swój wykład poświęcił bezpieczeństwu pożarowemu na terenie jednostki wojskowej.

Kolejne całodniowe szkolenie prowadzone było przez żołnierzy 1 Warszawskiej Brygady Pancernej, którzy z ogromnym zaangażowaniem prowadzili zajęcia praktyczne. Tym razem tematyka szkolenia praktycznego miała na celu przygotowanie uczniów - kadetów do wykonania strzelania, rzutu granatem ćwiczebnym oraz przygotowaniu do działań taktycznych. 

Beata Przybysz
Koordynator programu, nauczyciel edukacji wojskowej


Zobacz album tej aktualności

Ostatnio dodane zdjęcia: