Dzisiaj jest poniedziałek, 29 maja 2017 r. imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji
Dodaj do ulubionychStartuj z nami
   Informacje: Szkolenie strzeleckie ::Olimpiada Klas Mundurowych ::Obchody 200. rocznicy śmierci T. Kościuszki ::Debata ::Abecadło musztry dla proobronnych ::
Szukaj:

strona główna
galeria
facebook
ogłoszenia
rekrutacja

patron szkoły
historia szkoły
ślubowanie

kontakt
dokumenty
organizacja roku
uroczystości
kadra nauczycielska
baza lokalowa
wynajem sal
pedagog, psycholog
uczelnie patronackie
osiągnięcia
Wars i Sawa

dzwonki
samorząd
podręczniki
konsultacje
maturzyści
gazeta szkolna
wolontariat
biblioteka
doradztwo zawodowe

zebrania
wychowawcy klas
rada rodziców
dziennik elektroniczny



Rok szkolny 2016/2017


  • Aleksandra Wożnica z klasy IA zdobyła II miejsce w kategorii junior w konkurencji kyorugi
    w VI Otwartych Mistrzostw Gór Świętokrzyskich w Taekwondo Olimpijskim w Ostrowcu Świętokrzyskim. .



  • Arkadiusz Czechowski z kl IA zajął III miejsce w kategorii junior
    w Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza Kadetów i Juniorów w boksie



  • V miejsce w piłce ręcznej chłopców Warszawskiej Olimpiady Młodzieży

  • Uczeń klasy IIA Piotr Galemba otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów

  • I miejsce i wyróżnienie w I Rajdzie Drużyn Szkolnych im. Danuty Siedzikówny „Inki”




  • I miejsce w klasyfikacji ogólnej XLIX Warszawskiej Olimpiady Młodzieży

  • zobacz album



Rok szkolny 2015/2016


  • VI miejsce w piłce siatkowej Warszawskiej Olimpiady Młodzieży



  • VII miejsce w IV Mazowieckim przeglądzie musztry klas mundurowych



  • III miejsce Krzysztofa Poźlewicza z klasy IA w zawodach strzeleckich

  • II miejsce chłopców i III miesjce dziewcząt w rejonowych XXXIX zawodach sportowo-obronnych "Spawni jak żołnieze - 2016"

  • 19 miejsce w LV Zawodach Strzeleckich "O Srebrne Muszkiety"

  • Konkurs Historyczno-Geograficzny “Mazowsze-przeszłość i teraźniejszość” - Igor Chwedoruk - II miejsce

  • w XII Warszawskim Konkursie Recytatorskim Zbigniewa Herberta udział wzięli: Julia Powierża, J. Pasznik, J. Czechowicz

  • LILO - dobrze zaPROJEKTowana szkoła 2016r.

  • Szkoła Dialogu

  • Młodzi głosują

  • Katarzyna Kuśmierczyk z klasy 3b odebrała stypendium Prezesa Rady Ministrów za najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2014/2015

  • LI Liceum Ogólnokształcące otrzymało certyfikat szkoły wspierającej uzdolnionych "Wars i Sawa"

  • V miejsce w klasyfikacji ogólnej XLVIII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży

Rok szkolny 2014/2015


  • Uczennica klasy IB Julia Powierża zdobyła III miejsce w X Konkursie Recytatorskim twórczości ks. Jana Twardowskiego.

  • Męska drużyna piłki nożnej wywalczyła III miejsce w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży.


  • zobacz album


  • Drużyna siatkówki męskiej wywalczyła VI miejsce w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży.


  • zobacz album


  • I Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców "Z Białorutenistyką Na Sportowo" - I miejsce chłopców i III miejsce dziewcząt

  • I miejsce dla LI LO w końcowej klasyfikacji szkół średnich XLVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży


  • Uczeń klasy IIA Patryk Gniado otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

  • Uczennica LILO Julia Powierża wyróżniona w XI Warszawskim Konkursie Recytatorskim Poezji Zbigniewa Herberta

  • Uczeń klasy IIA Patryk Gniado otrzymał Stypendium Jana Pawła II.


Rok szkolny 2013/2014


  • Uczeń klasy IA Patryk Gniado otrzymał nagrodę burmistrza
    M. St. Warszawy Dzielnicy Rembertów "Złote Pióro"

  • wyróżnienie w Praskim Konkursie Matematycznym otrzymała uczennica naszej szkoły Monika Chudek z klasy IIIA

  • Największy sukces w konkursie Operation 2014 organizowanym przez Wyższą Szkołę Turystyki i Języków Obcych w Warszawie odniósł uczeń klasy 3b, Tadeusz Wyrzykowski. Otrzyma on certyfikat WSTiJO, potwierdzający umiejętność posługiwania się językiem angielskim na poziomie B2 (w skali ESOKJ).

  • I miejsce w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce nożnej


  • drużyna siatkarzy odebrała puchar i srebrne medale za zajęcie II miejsca w Szkolnej Lidze Siatkówki Szkół Średnich. Jest to jednoznaczne z awansem drużyny do I ligii w sezonie 2014/2015. Oto skład zwycięskiej drużyny:
    Michał Szuba - przyjmujący
    Mateusz Gromek -rozgrywający
    Bartosz Kosior - przyjmujący
    Jakub Kosyl - środkowy
    Witold Generowicz - środkowy
    Jakub Szewczyk - środkowy
    Jakub Nagiel - atakujący
    Jakub Miftadinow - libero
    Bartłomiej Kuta - przyjmujący
    Odznaczona została również trenerka srebrną honorową odznaką Szkolnej Ligii Siatkówki.



  • turniej siatkówki plażowej SLS
    absolwent naszej szkoły Michał Szuba z klasy 3C ze swoim kolegą wygrali cały turniej

  • III miejsce drużynowo w Runbertowie.
    Sebastian Chromiński był 13 na mecie i III w kategorii "Mieszkańcy Rembertowa"

  • Reprezentacja męskiej siatkówki LI LO zajęła V miejsce w Warszawie w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży.


  • IV Turniej o Puchar Burmistrza Rembertowa - II miejsce


  • Konkurs Wiedzy o Sporcie i Zdrowiu
    I miejsce - Mateusz Gromek klasa 3 C
    II miejsce - Emil Kosiński klasa 3 C
    III miejsce ex aequo - Bartosz Kosior klasa 3 A i Michał Szuba klasa 3 C

  • Szkolny turniej koszykówki chłopców
    I miejsce - klasa 2D
    II miejsce - klasa 3A
    III miejsce - klasa 3D
    Królem strzelców został Patryk Krystman z klasy 2D

  • Szkolny turniej koszykówki dziewcząt
    I miejsce - klasa 3E
    II miejsce - klasa 2E
    III miejsce - klasa 1B
    Królem strzelców została Sylwia Głowacka z klasy 1B

  • Sebastian Chromiński, uczeń klasy 2a zdobył złoto i brąz na Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów FORM KATA w Judo.

  • koszykówka dziewcząt Warszawskiej Olimpiady Młodzieży - szóste miejsce w Warszawie

  • Turniej o Puchar Burmistrza Rembertowa w Piłce Nożnej chłopców
    • II miejsce - chłopcy klas II i III
    • V miejsce - uczniowie I i II klas

  • finał konkursu "Śladami Tadeusza Kościuszki"
    I miejsce - Rafał Matyja z klasy II e
    II miejsce - Michał Miksztal z klasy II a
    III miejsce - Mariusz Bończak z klasy II b

  • konkurs na "Najciekawszą formę literacką promującą bibliotekę szkolną"
    I miejsce - Aleksandra Szpak - II d,
    II miejsce - Jakub Krystman i Patryk Krystman - klasa II d,
    III miejsce Justyna Broda - klasa III b

  • II miejsce w konkursie na najciekawszą prezentację projektu badawczego w ramach Projektu Ekologia zdobyli uczniowie LI LO z projektem „Środowiskowi dywersanci,czyli hałas, odór, nadmierne oświetlenie i zanieczyszczenie powietrza w Warszawie-Rembertowie"

  • Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2012/13 dla uczennicy klasy III A Moniki Chudek za najwyższą średnią w szkole oraz wzorową postawę uczniowską

Rok szkolny 2012/2013


  • V miejsce w piłce siatkowej chłopców
    XLVI Warszaskiej Olimpiady Młodzieży.

  • Tegoroczna XLV edycja Warszawskiej Olimpiady Młodzieży organizowana w roku szkolnym 2011/2012 objęła 220 zespołów ze Szkół Ponadgimnazjalnych, z udziałem 1756 zawodników/czek. Rywalizacja zakończyła się dla „Kościuszkowców” dużym sukcesem, nasze LI LO zdobyło brąz, uzyskując w ogólnej punktacji 54 punkty spartakiadowe.
    Dwa złote medale w biegach przełajowych, zarówno dziewcząt jak i chłopców. W koszykówce dziewcząt 9-12 miejsce, chłopców 9-12, w piłce siatkowej dziewcząt 13-15 , chłopców 9-12, w piłce ręcznej dziewcząt 13-15 , chłopców 13-18 , w piłce nożnej 9-12. /zapraszamy na stronę WOM www.szs-wwm.pl/.

  • Wyróżnienie w rankingu IT-Szkoła

  • I miejsce w konkursie na blog "Klasy z klimatem"


Rok szkolny 2011/2012


  • VII Konkurs Recytatorski twórczości Ks. Jana Twardowskiego
    II miejsce w kategorii poezja śpiewana dla Bartosza Madeja.

  • III Janowy Turniej Literacki
    III Nagroda w kategorii młodzież dla Justyny Brody.

  • absolwenci Dominik Szydłowski i Radosław Likos z klasy 3c
    laureatami ścisłego finału
    konkursu Operations 2012

  • I miejsce
    dla Bartosza Madeja
    w IX edycji Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej dla uczczenia Konstytucji 3 maja

  • IX edycja ogólnopolskiego konkursu "POLSKA w NATO"
    Gratulacje dla Gabrieli Karwackiej z klasy IIC za zajęcie IV miejsca.


  • Stypendia za wyniki w nauce dla najlepszych uczniów:
    • Monika Chudek kl. Ia - 4,71
    • Martyna Cieślak kl. IIa - 4,36
    • Marcin Zień kl. IIIa – 4,27
    • Katarzyna Czajka kl. IIIe – 4,27
    • Natalia Kuśmierczyk kl. II a – 4,23
    • Łukasz Miros kl. Ib – 4, 21
    • Iwona Sobiech kl. IIc – 4,21
    • Szymon Kornakiewicz kl. IIc – 4,21
    • Kamila Mazur kl. IIId – 4,20

    czytaj więcej w aktualnościach






  • Ola Teska uczennica klasy III a otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

  • LI LO ukończyło XLIV Warszawską Olimpiadę Młodzieży na 7 miejscu.


  • XLIII Warszawska Olimpiada Młodzieży
kliknij

  • Dyplomy za udział w XXVI Rajdzie Kościuszkowskim
kliknij kliknij
  • Stypendium im. JANA PAWŁA II

W roku szkolnym 2010/2011 uczennice klasy 3d Magda Dziwani i Ania Rojek zostały objęte programem stypendialnym realizowanym przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

Stypendium im. Jana Pawła II skierowane jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów uczących się w Warszawie. Ideą stypendium jest pomoc tym, którzy mimo trudnych warunków materialnych, rodzinnych lub zdrowotnych osiągają wysokie wyniki w nauce i jednocześnie twórczo angażują się w różnorodne inicjatywy. Dzięki temu stypendium można wspierać talenty, pasje i ambicje oraz popierać zaangażowanie młodych w szczytne cele.

Nasze uczennice, aby zostać stypendystkami musiały spełnić wiele kryteriów, w tym: aktywne uczestnictwo w życiu społecznym, kryterium określonych wyników w nauce oraz kryterium socjalne. W ramach tego programu otrzymają one wsparcie finansowe oraz możliwość uczestnictwa w licznych projektach integracyjno-edukacyjnych oraz konkursach i wolontariatach. Gratulujemy oraz życzymy powodzenia w przyszłych latach!

wychowawca Małgorzata Matyja

  • Dyplomy uzyskane w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English High Flier
Patryk Dębowski z 1A - pierwsze miejsce w szkole, pierwsze miejsce na mazowszu oraz ósme miejsce w kraju

Maciej Haśkie z 1F – II miejsce w szkole, 6 w woj. mazowieckim, 68 w kraju
  • Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Agnieszka Kacprzyk uczennica klasy humanistycznej IIIe otrzymała w 2009 r. stypendium Prezesa Rady Ministrów. Agnieszka ma ma bardzo dobre wyniki w nauce . Klasę drugą ukończyła ze średnią 5,16.

  • Nagroda Urzędu Miasta st. Warszawa
W roku szkolnym 2008/2009 nasze liceum zajęło V miejsce w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w ogólnej klasyfikacji wszystkich szkól średnich
W związku z powyższym otrzymaliśmy nagrodę finansową w wysokości 5 500 zł na zakup sprzętu sportowego dla szkoły.

  • Konkurs z Języka Niemieckiego - grudzień 2007 rok
Wiktor KRZYMOWSKI, uczeń klasy IIIF reprezentował naszą szkołą w Konkursie Wiedzy o Niemczech i Języku Niemieckim "Niemcy - bez tajemnic". W etapie wojewódzkim zdobył 8 miejsce .
Konkurs organizowany był przez Wielkopolskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Były nagrody, podziękowania i dyplomy.