Dzisiaj jest poniedziałek, 20 listopada 2017 r. imieniny: Anatola, Edyty, Rafała
Dodaj do ulubionychStartuj z nami
   Informacje: Obchody Święta Niepodległości ::Światowy Tydzień Przedsiębiorczości ::Święto Niepodległości w Rembertowie ::I Bieg Niepodległościowy ::III miejsce w WOM ::
Szukaj:

strona główna
galeria
facebook
ogłoszenia
rekrutacja

patron szkoły
historia szkoły
ślubowanie

kontakt
dokumenty
organizacja roku
uroczystości
kadra nauczycielska
baza lokalowa
wynajem sal
pedagog, psycholog
uczelnie patronackie
osiągnięcia
Wars i Sawa

dzwonki
samorząd
podręczniki
konsultacje
maturzyści
gazeta szkolna
wolontariat
biblioteka
doradztwo zawodowe

zebrania
wychowawcy klas
rada rodziców
dziennik elektroniczny


Historia szkoły sięga przeszło 70 lat. Wywodzi się z prywatnego Gimnazjum im. Izabeli Adamskiej przekształconego w 1937 r. w Gimnazjum Państwowe.

Nauka w Liceum rozpoczęła się 19 października 1944 roku. W okresie okupacji rembertowscy nauczyciele, narażając życie, prowadzili tajne nauczanie. W czerwcu 1945 roku opuszczają szkołę pierwsi absolwenci - wśród nich znaleźli się harcerze z Szarych Szeregów, partyzanci i ludzie konspiracji, młodzież z tajnych kompletów nauczania.

W roku szkolnym 1944/45 szkoła otrzymała zaszczytne imię Tadeusza Kościuszki oraz numer 51.

Rok 1962 zapisał się w historii szkoły ważnym wydarzeniem - otrzymała ona sztandar. "Nauka - cel nasz, przyjaźń - nasze godło" -" to dewiza ze sztandaru szkoły, chociaż trudna do urzeczywistnienia, to nadal aktualna.

Wkrótce potem powstała inicjatywa zorganizowania obchodów związanych z imieniem patrona szkoły Tadeusza Kościuszki. Za dzień Święta Szkoły uznano 24 marca - datę przysięgi, którą złożył narodowi polskiemu na rynku w Krakowie Tadeusz Kościuszko.

Nic, co związane z Kościuszką, nie jest nam obce. Nasza młodzież bierze udział w Sympozjach Kościuszkowskich w Maciejowicach i organizuje podobne sympozja na terenie szkoły. Odbywają się także debaty o naszym patronie.

Od wielu lat w LI LO odbywają się spotkania z weteranami II Wojny Światowej i żołnierzami Armii Krajowej.

W powojennej Polsce tysiącem nowo-wybudowanych szkół zamierzano uczcić rocznicę 1000-lecia istnienia państwa Polskiego i chrztu Polski - "1000 szkół na 1000-lecie". Milenium wypadało w 1966 roku, a nowy gmach oddano rok później, przy ulicy Kadrowej.

W roku szkolnym 1979/80 powołano zespół szkół nr 2, w którym znalazły miejsce LI liceum oraz Studium Nauczycielskie oraz przedszkole ćwiczeń. W 1980 roku w Studium Nauczycielskim powstają nowe kierunki. Odbyło się to jednak kosztem reorganizacji liceum - pozostało tylko po jednej klasie na każdym poziomie. Na początku lat 90, po likwidacji Studium Nauczycielskiego nastąpiły zmiany w organizacji szkoły. Szkoła radykalnie zmieniła oblicze, zgodnie z wymogami współczesności wprowadzono nauczanie informatyki oraz języków obcych w rozszerzonym zakresie -pod patronatem Akademii Obrony Narodowej...

LI Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki jest nowoczesną szkołą zapewniającą wysoki poziom nauczania w atmosferze bezpieczeństwa i przyjaźni. Kadra nauczająca w naszej szkole to bardzo dobrzy nauczyciele.