Dziś, 7 lutego, obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). DBI obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Z tej okazji wydawnictwo Helion i księgarnia Ebookpoint proponują Państwu książkę Dziecko w sieci. Wydanie II autorstwa Bartosza Danowskiego i Alicji Krupińskiej za darmo!

PROMOCJA WAŻNA TYLKO PRZEZ DWA DNI, 7 – 8 LUTEGO!

Jak pobrać książkę?
1. wejdź na stronę ebookpoint.pl/kod
2. podaj login do księgarni (jeśli już masz w niej konto) lub adres e-mail
3. wpisz kod: DZIECKO-W-SIECI
4. e-book trafia na Twoją półkę w Ebookpoint

E-book dostępny jest w trzech formatach: epub, mobi oraz pdf. Na blogu Ebookpoint przeczytamy też fragment jednego z rozdziałów.

O książce: „Żaden odpowiedzialny rodzic nie wypuszcza z domu małego dziecka bez opieki i nie pozwala nieco starszemu włóczyć się po niebezpiecznych dzielnicach czy ciemnych zaułkach. Jednocześnie ciągle zbyt wielu rodziców żyje w błogim przekonaniu, że dziecko siedzące przed komputerem w swoim pokoju jest w pełni bezpieczne. Niestety, to złudne wrażenie — dziecko swobodnie wędrujące po internecie też może zaplątać się w mroczne rejony, paść ofiarą stalkingu, szantażu, oszustwa lub molestowania. Brzmi groźnie, prawda? Co możemy zrobić, żeby zapobiec ewentualnym zagrożeniom? Jakich narzędzi możemy użyć, by chronić nasze dziecko?

Ta książka — napisana przez znakomitą psycholog i doświadczonego informatyka — ma za zadanie wyjaśnić Ci, jakie zagrożenia czyhają w internecie i jak rozmawiać o nich z dzieckiem. Przewodnik ten ułatwia rodzicom zdobycie solidnej wiedzy na temat ograniczania dostępu do niebezpiecznych stron i pomaga im wytłumaczyć dzieciom, czemu pewne zachodzenia w sieci są niedopuszczalne. Odkryj, co możesz zrobić, by zabezpieczyć komputer, tablet i smartfon. Włącz kontrolę rodzicielską, zobacz, jak działa oprogramowanie filtrujące, namów dziecko do korzystania z wyszukiwarek dla dzieci. Porozmawiaj ze swoją pociechą o netykiecie i sprawdź, gdzie możesz szukać pomocy w razie kłopotów. Pomóż swojemu dziecku odpowiedzialnie korzystać z sieci, a unikniesz wielu potężnych problemów.”

Informację o tej ofercie znaleźliśmy dla Państwa na blogu swiatczytnikow.pl.

Powiązane posty