MOC(NA) MOC – to warsztaty dramowo-teatralne, w których uczestniczyli uczniowie naszego liceum w dn.27.03, w ramach udanej integracji, poprzedzającej Mazowieckie Spotkania teatralne „Zwierciadła”.

W trakcie warsztatów zostały zaprezentowane gry i ćwiczenia Augusto Boala – brazylijskiego praktyka i teoretyka oraz twórcy Teatru Uciśnionych. Tematyka warsztatów dotyczyła zagadnienia mocy i siły, a więc kwestii obecnych w życiu każdego człowieka. Co to znaczy, że ktoś ma moc? Skąd można czerpać moc? – m.in. te pytania stawiali sobie uczniowie w trakcie dramowo- teatralnej pracy podczas warsztatów, prowadzonych przez Marię Deptę – Wiceprezes Fundacji Edukacji i Kultury Drama Way, superwizora metody dramy z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem, trenera warsztatów rekomendowanych przez PTP, nauczyciela akademickiego i absolwentkę Exeter University w Wielkiej Brytanii.

Ciekawe i rozwijające zajęcia były fantastyczną rozgrzewką przed czekającym nas wyzwaniem: 28.03 grupa teatralna LI LO-„SKOTOPASKA” brawurowo zaprezentowała „Świętoszka” Moliera, zajmując bardzo wysokie III miejsce w konkursie teatralnym, zorganizowanym m.in. przez Liceum Ogólnokształcące im. L. Kruczkowskiego, Ośrodek Kultury „ARSUS” i Polską Radę Przedsiębiorczości w ramach Mazowieckich Spotkaniach Teatralnych „Zwierciadła”.

Wszystkie zespoły oceniało profesjonalne jury, w składzie:

ANDŻELIKA PIECHOWIAK – absolwentka wydziału aktorstwa Warszawskiej Akademii Teatralnej, aktorka i producentka współpracująca ze stołecznymi scenami: Teatrem Nowym, Komedią, Bajką, Kamienicą oraz Capitolem. W swoim dorobku telewizyjno – filmowym ma ponad 30 ról między innymi w serialach: „Lokatorzy”, „Plebania”, „M jak miłość”. Od 2009 nieprzerwanie zajmuje się produkcją teatralną, eventową i telewizyjną.

KRZYSZTOF WILKOWSKI animator i menager kultury, instruktor teatru. Realizuje autorskie warsztaty z zakresu kultury słowa i reżyserii form scenicznych. Juror ogólnopolskich festiwali teatralnych i recytatorskich między innymi: „Wobec Własnego Czasu”, „Skamandryci” , „Heca” SŁAWOMIR KOSYL- animator kultury, pedagog, psycholog, reżyser teatralny. Założyciel, opiekun, reżyser Teatru FOYER, który działa od września 2000 r. Niezapomniane wrażenia, nowe przyjaźnie i sukces artystyczny, to pozytywne doświadczenia, które nasi aktorzy zamierzają wykorzystać w budowaniu własnej wewnętrznej mocy. Oby towarzyszyła im we wszystkich , nie tylko artystycznych poczynaniach

Na koniec warto nadmienić, że zostaliśmy wyróżnieni zaproszeniem na przyszłoroczny Festiwal Teatralny „Zwierciadła”, które zainspirowało nas do ambitnej pracy na przyszłość.

Z życzeniami wielu sukcesów.
Joanna Dąbrowska

Powiązane posty