e wrześniu uczniowie z klasy „2 a” wojskowej rozpoczęli szkolenie teoretyczne i praktyczne zaplanowane w programie nauczania edukacji wojskowej realizowane w ramach projektu MON Certyfikowanych Wojskowych Pionów Klas Mundurowych. Pierwsze zajęcia, które odbyły się w 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej im. Tadeusza Kościuszki, poświęcone były historii i działalności brygady. Wysłuchaliśmy krótkiej prelekcji i obejrzeliśmy salę tradycji. Ważnym elementem szkolenia była musztra.

Podczas zajęć z edukacji wojskowej w liceum gościliśmy mjr Mariusza Szerszenia z Akademii Sztuki Wojennej, który przybliżył nam tematykę broni masowego rażenia oraz st. szer. Ireneusza Gałązkę (1 WBP), który swój wykład poświęcił bezpieczeństwu pożarowemu na terenie jednostki wojskowej.

Kolejne całodniowe szkolenie prowadzone było przez żołnierzy 1 Warszawskiej Brygady Pancernej, którzy z ogromnym zaangażowaniem prowadzili zajęcia praktyczne. Tym razem tematyka szkolenia praktycznego miała na celu przygotowanie uczniów – kadetów do wykonania strzelania, rzutu granatem ćwiczebnym oraz przygotowaniu do działań taktycznych.

Beata Przybysz
Koordynator programu, nauczyciel edukacji wojskowej

Powiązane posty