W dniu 17  listopada 2017 roku zostanie zorganizowany w Polsce dziesiąty jubileuszowy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 160 krajach świata. W naszej szkole również będziemy go celebrować! Organizatorem jest klasa II c w ramach przedmiotu Ekonomia w praktyce.

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są: były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana.

Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprasza uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w programie Otwarta firma.

U szkole będziemy gościć ekspertów z Urzędu Skarbowego Warszawa Wawer, II Oddziału ZUS i Urzędu Dzielnicy Rembertów.Dla tych instytucji  to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym, szkoła i jej uczniowie  otrzymuje możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania własnego biznesu-założenia własnej firmy.

Zapraszam do śledzenia informacji na szkolnym FB i stronie internetowej szkoły.

W imieniu organizatorów – uczniów klasy IIC i własnym serdecznie zapraszam!!!!

Elżbieta Szepietowska-Paluch
koordynator projektu

Powiązane posty