W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „edukacja wojskowa” uczniowie z klas wojskowych pod opieką Beaty Przybysz (koordynatora klas wojskowych) uczestniczyli w szkoleniu ogólnowojskowym zorganizowanym przez Biuro ds. Proobronnych w 7 Dywizjonie Lotniczym w Nowym Glinniku i 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim
Uczestników zajęć z całej Polski (70 uczniów) przywitał na uroczystym apelu dowódca 25 BKPow płk. Adam Marczak.
Pierwszy dzień szkolenia prowadzony był na płycie lotniska. Podczas zajęć w tym dniu poznali podstawowe uzbrojenie i wyposażenie lotniska, wyposażenie sprzęt i zadania Powietrznej Jednostki Ewakuacji Medycznej. Dużym zainteresowaniem uczestników szkolenia, cieszyły się odbywające się w tym dniu skoki spadochronowe oraz spotkanie z instruktorem skoków spadochronowych.
W szkoleniu, które odbywało się w 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej uczniowie zostali zapoznani z zasadami działania „Drużyny 2017”, oraz wykrywaczami min. Uczestniczyli również w szkoleniu praktycznym z wykorzystaniem tarcz optoelektronicznych i „Czantorii”, strzelaniu z ASG, strzelaniu z wykorzystaniem systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik”.

 

Powiązane posty