W dniu 16 marca 2018 r. odbyło się w naszej szkolnej bibliotece kolejne spotkanie poetyckie, które przebiegało pod hasłem: Różne oblicza miłości.  Zakochaj się w Ojczyźnie. Zakochaj się w poezji. Wystrój biblioteki, w której dominował kolor biało- czerwony i charakter spotkania poetyckiego nawiązywały do zbliżającej się 74 rocznicy powstania naszej szkoły i do jej patrona Tadeusza Kościuszki oraz do Zbigniewa Herberta poety roku 2018. W kameralnej i sympatycznej atmosferze grupa miłośników poezji recytowała dowolnie wybrane przez siebie wiersze o miłości do ojczyzny, których słuchała młodzież i nauczyciele. Poezja wybrzmiała naprawdę ładnie i ciekawie.
W zmaganiach konkursowych na najpiękniejszą recytację wiersza uzyskano następujące wyniki: 

  • I miejsce – Pasznik Jan III C
  • II miejsce – Kowalczyk Kamil III D
  • III miejsce – Suprynowicz Adrianna III D

Wyróżnieni zostali:

  • Zaraś Weronika z kl. III D.
  • Galemba Piotr z kl. III A

Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że w naszej szkole są uczniowie, którzy chętnie czytają wiersze i chcą prezentować swoje zamiłowania i talenty.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym spotkaniu ponieważ wypełnili oni jeden z piękniejszych obowiązków wobec naszej społeczności lokalnej i Ojczyzny jakim jest troska o kulturę i pielęgnowanie tradycji oraz szacunek do języka ojczystego.

Organizatorka spotkania:

Grażyna Szymczyk
nauczyciel – bibliotekarz

Powiązane posty