Wystawa twórczości uczniów pod hasłem: Walcz o swoje marzenia

w ramach programu WARS i SAWA

 

Biblioteka szkolna ogłosiła konkursy pod hasłem: Różne oblicza miłości. Uczniowie, którzy uczestniczyli w konkursach za swoje osiągnięcia zostali nagrodzeni w dniu 22 marca 2018r. na uroczystości obchodów 74. rocznicy powstania LILO.

Wystawa pod hasłem: Walcz o swoje marzenia prezentowała kierunkowe zdolności naszych uczniów.

Konkursy:

 1. Konkurs recytatorski ,, Najpiękniejsza recytacja wiersza o miłości do Ojczyzny’’:
 • I miejsce: Jan Pasznik – kl. III C.
 • II miejsce: Kamil Kowalczyk – kl.III D.
 • III miejsce : Adrianna Suprynowicz – kl. III D.

Wyróżnienia otrzymują: Weronika Zaraź – kl. IC i Piotr Galemba  – kl. III A.

 1. Konkurs literacki ,, Najlepsza recenzja przeczytanej książki o miłości’’
 • I miejsce: Kacper Bielawski – kl.I A.
 • II miejsce: Kamil Kowalczyk – kl. III D.
 1. Konkurs plastyczny,, Najpiękniejsza ilustracja do przeczytanej książki o miłości’’.
 • I miejsce: GabrielleMarabuto –klasa IB.
 • II miejsce: Oliwia Burlikowska – kl. II D i Aleksandra Woźnica – kl. II
 • III miejsce: Marta Jackiewicz – kl. II D

Praca wyróżniona: Natalia Kwiatkowska – kl. I C

 

 

 

Twórczość uczniów:

 1. Jan Pasznik III C. Pasja i zdolności architektoniczne

Prace Janka zostały opublikowane  w książce  KirstenKearney pt. ,, Cudowne konstrukcje wzniesione z bloków w grze Minecraft.

Janek lubi słuchać muzyki klasycznej i nowoczesnej, zwiedzać zabytki architektoniczne i uwielbia grać w gry komputerowe. Uważa, że gra MINECRAFT służy przede wszystkim jako swobodny środek artystyczny, a najważniejsze jest to co kryje się za symboliką danego projektu. W swoich pracach naśladuje malarstwo i architekturę z epoki Baroku. Budowle architektoniczne wykonuje solo, ale zawsze służy pomocą tym, którzy zaczynają swoją przygodę w budowaniu. Bierze udział w konkursach na potrzeby których wykonał np.: Pałac Mühsama. Jest to wierna kopia kamienicy wraz z przylegającymi do niego obiektami i ulicą oddającą rzeczywiste otoczenie obiektu.

Janek współpracuje z grupą CraftCastBuild Team. Wykonuje projekty grupowo i tak np.: projekt zlecony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wierna kopia Zamku Książ została wystawiona jako reklamówka promująca miasto Wałbrzych. Na potrzeby tego zlecenia powstał cały kompleks pałacowo – parkowy wraz z oficynami i budynkiem bramnym.

Największe osiągnięcie Janka, to projekt W. Wealth, dzięki któremu ukazał się artykuł – wywiad w języku angielskim o jego twórczości na głównej stronie gry MINECRAFT. Janek komunikuje się z twórcami i społecznością w tym języku,  dzięki czemu doskonali swoje umiejętności językowe.

zebrała i opracowała:
Grażyna Szymczyk
nauczyciel – bibliotekarz

 

 

Przesłanie projektu „W. Wealth”:

,,Za pieniądze nie możemy sobie kupić, ani wiedzy, ani szczęścia.’’

Jest  to moja opinia o epoce Baroku, która była przepełniona splendorem i ciągłą pogonią za bogactwem. To samo również tyczy się naszego współczesnego społeczeństwa, które powiela błędy naszych przodków.

Najbogatszy człowiek na świecie odkrywa, że za pomocą swojego wielkiego bogactwa nie może kupić sobie wiedzy i szczęścia:

Opis poszczególnych elementów – symboli projektu:

 • monumentalny pałac, w którym spędza swoje życie bohater i leżące dookoła stosy złotych monet, klejnotów i biżuterii to jego bogactwo materialne;
 • widoczny model globusa, lunety i teatru antycznego, to z pewnością zamiłowanie do nauki, kultury i sztuki;
 • wielka waga symbolizuje Sąd Ozyrysa: na jednej szali waży się serce człowieka, a na drugiej szali pióro. Pióro jest cięższe od serca, co oznacza, że jest jeszcze ratunek dla tego człowieka, że jeszcze jego serce nie wypełniło się grzechami wg. egipskiej mitologii;
 • klepsydra i zegarek są dobrze widoczne pod wagą i oznaczają, że temu człowiekowi ucieka czas, więc nie wiemy, czy mu się uda odwrócić swój los i wiarę w to, że za pieniądze nie można kupić wszystkiego.

Jan Pasznik

 

 1. Wiktoria Ulatowska i Aleksandra Woźnica z klasy I A, wykonały piękną pracę na potrzebę wystawy okolicznościowej ,, Tadeusz bez szabli i bez konia’’.
 2. Julia Florczak – II B i Klaudia Kobus – kl. I B – zdolności muzyczne, śpiewały na uroczystości święta szkoły.
 3. Julia Florczak – II B i Michał Uliczny – kl. II Dzdolności konferansjerskie, prowadzili uroczystość święta szkoły

                                                                                     Grażyna Szymczyk
nauczyciel- bibliotekarz

Powiązane posty