22 marca 2018 r. był wyjątkowym dniem w naszym kalendarzu szkolnym. Tego dnia cała społeczność naszej szkoły obchodziła uroczyście Święto Szkoły. W tym roku święto związane było z 74. rocznicą powstania szkoły.Przybyłych na uroczystość gości, nauczycieli i pracowników oraz uczniów naszej szkoły powitała Pani Dyrektor Elżbieta Szepietowska – Paluch. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy: p. Stanisław Kowalczuk Przewodniczący Rady Dzielnicy, p. Maciej Iwanicki Zastępca Burmistrza,p. Barbara Burtniak Wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy, p. Stanisław Choiński Członek Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych. Wśród gości byli również przedstawiciele związków zawodowych: p. Jerzy Smoliński Przewodniczący KM 387 NSZZ ,,SOLIDARNOŚĆ’’ Region Mazowsze i p. Grażyna Szymczyk wiceprezes ZNP Oddział Warszawa – Rembertów, która reprezentowała p. Ewę Ochenduszko prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego. Swoją obecnością zaszczycili nas również goście z Akademii Sztuki Wojennej: p. Joanna Zagdańska Kierownik Wydziału Spraw Studenckich, Doktoranckich i Promocji  i ppłk Maciej Bogdan Szef Wydziału Wychowawczego. Podczas uroczystości było galowo, wzruszająco i patriotycznie.Uczniowie klas humanistycznych przy wsparciu merytorycznym p. Andrzeja Sterniczuka przedstawili sylwetkę naszego patrona podczas prezentacji ,,Wielka lekcja historii o Patronie’’. Uczennice szkolnego teatru ,, Skotopaska’’ pod kierownictwem artystycznym p. Joanny Dąbrowskiej zaprezentowali wybrany fragment przedpremierowego pokazu przedstawienia na podstawie ,,Moralności Pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. Przedstawiony przez aktorów fragment tragifarsy kołtuńskiej spotkał się z uznaniem widzów.

Janek Pasznik z kl. III C laureat konkursu recytatorskiego zarecytował piękny wiersz Wł. Bełzy pt. Moja Ojczyzna.W naszej szkole wspieramy i nagradzamy uczniów utalentowanych w różnych dziedzinach. Wiele emocji wzbudza zawsze moment nagradzania laureatów konkursów. Zakres tematyczny konkursów był szeroki. Wśród nagrodzonych byli: najpopularniejszy sportowiec w szkole, laureaci konkursu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz 17 uczniów, którzy wzięli udział w konkursach: literackim, recytatorskim i plastycznym zorganizowanych przez p. Grażynę Szymczyk. Duże ożywienie wśród uczniów wywołał moment nagradzania najsympatyczniejszej dziewczyny i najsympatyczniejszego chłopaka w klasie.Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Z twórczością uczniów można było zapoznać się na wystawie, na której zostały zamieszczone ich prace.

Na zakończenie części oficjalnej uroczystości ze swoim repertuarem wystąpiły nasze utalentowane uczennice, których wokalne popisy zostały nagrodzone gorącymi brawami.

W tym dniu odbyła się też sesja naukowa z udziałem pracowników naukowych uczelni Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Sztuki Wojennej.

 

Grażyna Szymczyk

nauczyciel – bibliotekarz

 

 

 

List gratulacyjny ASzWoj

 

 

Powiązane posty