27 kwietnia był dla całej społeczności LI LO im. Tadeusza Kościuszki pasmem wzruszeń związanych z wręczeniem świadectw ukończenia szkoły. Uroczystą galę zorganizowaliśmy – jak co roku – w gościnnych progach Akademii Sztuki Wojennej w sali widowiskowo-konferencyjnej im. gen. Franciszka Gągora, miejscu na tyle prestiżowym, by nadać szczególną oprawę podsumowaniu trzech lat owocnej współpracy.

Mamy powody do ogromnej dumy, bo nasi tegoroczni absolwenci to laureaci wielu konkursów w różnych dziedzinach, zaangażowani wolontariusze i sprawni sportowcy, godnie reprezentujący LI Liceum Ogólnokształcące w dzielnicy, w stolicy i w kraju.

Uroczystość otworzyło krótkie przemówienie pani dyrektor Elżbiety Szepietowskiej-Paluch, po którym nastąpiło przekazanie sztandaru młodszym kolegom, którzy dostąpili zaszczytu wstąpienia do pocztu sztandarowego. Ponieważ nasze Liceum już od trzech lat prowadzi klasy mundurowe, przekazania sztandaru dokonali właśnie kadeci kadetom z tychże klas. Przy tej okazji zaszczytu objęcia obowiązków dowódcy szkolnego pododdziału reprezentacyjnego po odchodzącym kadecie Damianie Woźniaku z klasy IIIA dostąpili kadeci Barbara Gochna i Miłosz Krzysztoń z klasy IA.

Po zakończeniu części oficjalnej głos oddano zaproszonym Gościom, m. in. Przewodniczącemu Rady Dzielnicy Rembertów – panu Stanisławowi Kowalczukowi, przewodniczącej Rady Rodziców przy LI LO – pani Wioletcie Gąsior, przedstawicielom uczelni patronackich oraz przedstawicielom związków zawodowych. Głos zabrała również opiekunka szkolnego koła teatralnego „Skotopaska” – mgr Joanna Dąbrowska, pięknie dziękując za inspirującą współpracę odchodzącym aktorom. W przemówieniach nie zabrakło wzajemnych podziękowań, życzeń i mądrych afirmacyjnych sentencji.

Po przemówieniach scenę zajęli bohaterowie dnia, nasi abiturienci wraz z wychowawcami: klasa IIIA o profilu wojskowym i mgr Ewa Filipowicz, klasa IIIB o profilu przyrodniczym i mgr Joanna Płomińska, klasa IIIC o profilu europejskim z mgr Bożeną Wakułą oraz klasa IIID o profilu prawno-dziennikarskim z mgr Andrzejem Sterniczukiem.

Świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody książkowe za dobre wyniki w nauce nasi abiturienci odbierali z rąk dyrektora Liceum i wychowawców. Na szczególne słowa uznania zasłużył uczeń klasy IIIA, Piotr Galemba, już wcześniej uhonorowany Stypendium Prezesa Rady Ministrów, który odebrał po raz trzeci świadectwo z wyróżnieniem, dzięki czemu trafił do elitarnego grona absolwentów LI LO, którzy dostąpili zaszczytu otrzymania Nagrody Patrona Szkoły. Ale też wielu innym abiturientom długo ściskano na scenie dłonie kiedy odbierali nagrody za osiągnięcia sportowe, dyplomy za udział w wolontariacie oraz nagrody rzeczowe za wzorową postawę wojskową lub wzorową frekwencję. Wszyscy, po raz pierwszy w historii naszej Szkoły, otrzymali też cenną pamiątkę – okolicznościową srebrzystą tarczę absolwenta LI LO im. Tadeusza Kościuszki.

Serdeczne słowa podziękowania i wzruszającego pożegnania w imieniu wszystkich trzecioklasistów wygłosili Marta Gąsior i Cezary Jurkiewicz. Część artystyczną w tym roku wypełniły popisy wokalno-instrumentalne, zarówno tych, którzy naszych szkolnych gali – niestety – już nie uświetnią, jak i tych, których jeszcze za rok lub dwa z przyjemnością będziemy podziwiać ponownie. Klaudia Kobus z klasy IB zagrała dwa utwory na harfie, w tym sztandarowe dla tego instrumentu „Minstrel’s Adieu” Johna Thomasa, a Sebastian Kuśmierowski z klasy IIIC zmienił całkowicie nastrój grając na gitarze „Nothing Else Matters” z repertuaru zespołu Metallica. W jeszcze inne rejony przeniosła nas Karolina Walendzik, absolwentka klasy IIID, ze swoim zaskakującym doborem repertuaru ze skarbnicy Kabaretu Starszych Panów w postaci niezwykle wymagającej wokalnie interpretacji piosenki „Jeżeli kochać, to nie indywidualnie”. Na zakończenie wystąpiła Julia Walatek, również absolwentka klasy IIID, która od serca zaśpiewała piosenkę dedykowaną rodzicom „To my Barents”.

Wszystkim Abiturientom życzymy połamania piór na egzaminach dojrzałości i dziękujemy za trzy lata wspólnie dopisane do ponad siedemdziesięcioletniej historii Szkoły.

Powiązane posty