W dniach 7-12.06.2018 r. na terenie LI LO im. Tadeusza Kościuszki w Warszawie odbył się konkurs pt. „LI LO- zdrowe odżywianie”. Nauczycielami odpowiedzialnymi za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu byli: Anna Podgórska, Joanna Płomińska i Małgorzata Matyja.
Celem szkolnego konkursu była popularyzacja zagadnień dotyczących zdrowego odżywiania, aktywizowanie młodzieży do dbania o swoje zdrowie i sprawność fizyczną, pogłębianie ich wiedzy na temat zdrowia. Konkurs składał się z dwóch etapów: teoretycznego i praktycznego. Mogli przystąpić do niego uczniowie klas pierwszych i drugich LI LO.
Do udziału w konkursie zgłosiło się 25 uczniów, którzy dnia 07.06.2016 r. w czasie 30 minut zmagali się z 32 pytaniami jednokrotnego wyboru na temat zdrowego odżywiania. Wyłonieni uczestnicy z etapu teoretycznego mieli za zadanie wykonać przykładowy, zbilansowany jednodniowy jadłospis dla jednej osoby w wieku licealnym pod hasłem „Żółte, czerwone, zielone” na okres wiosenno-letni o wartości kalorycznej około 1500-2000 kcal. Oceniana była wartość merytoryczna, zgodność z tematem, pomysłowość i forma pracy.

W konkursie LI LO – zdrowe odżywianie
I miejsce zajęła Wiktoria Kowalska – II B
II miejsce: Marlena Równa – II B
III miejsce: Julia Zawadzka – II B
wyróżniono następujących uczniów:
Łukasz Gałan – II B
Milena Litwinczuk – I B
Zuzanna Świtkowska – I B

 

Powiązane posty