W dniu 8 listopada 2018 odbył się spektakl słowno- muzyczny z okazji Zaduszek pod hasłem: Życie to krótki film. Powtórki nie będzie, ale my pamiętamy! Zwyczaj spotkań literackich w listopadowy czas Zaduszek organizowanych przez bibliotekę szkolną stał się tradycją w naszej szkole, bo jak pisał Józef Wittlin ,, Nasza pamięć jest najprostszą formą przezwyciężenia śmierci’’. Spotkanie było okazją do upamiętnienia zmarłych nauczycieli i pracowników naszej szkoły i tych którzy oddali swoje życie za Ojczyznę oraz czas zadumy, wspomnień i refleksji nad przemijaniem i sensem życia. Uczniowie czytali wiersze, a nauczyciele wspominali nauczycieli naszej szkoły, którzy odeszli. Niepowtarzalny nastrój spotkania tworzyła oprawa plastyczna. Utwory muzyczne były dopełnienie tego niepowtarzalnego nastroju. Ania Śliwińska i Weronika Flisek zaśpiewały utwory: Tears In Heaven i  Człowieczy los. Dopełnieniem tego niepowtarzalnego nastroju były oryginalne utwory: Ku pamięci tych, którzy od nas odeszli, Biały krzyż, Dziwny jest ten świat, Żyj z całych sił. Utwory te w swej treści niosły przesłanie dla nas wszystkich, jak pisał L.C de Vauvenargues ,, Chcąc wielkie dokonać rzeczy, trzeba tak żyć, jakbyśmy nigdy nie mieli umierać. ‘’ Dzięki obcowaniu z poezją, kulturą uczymy się współżyć z drugim człowiekiem. Kierujmy się więc w swoim życiu życzliwością, uśmiechem, by świat stawał się lepszy i piękniejszy, bez wojen i nienawiści.

 

nauczyciel – bibliotekarz
Grażyna Szymczyk

Powiązane posty