Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w LI LO pod hasłem: Droga do niepodległości.

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości było wyjątkową okazją, do podjęcia działań edukacyjnych, kulturalnych i wychowawczych.

Celem tych działań było budowanie poczucia wspólnoty, kształtowanie tożsamości narodowej, postaw patriotycznych, szacunku do własnej kultury, historii i języka ojczystego, symboli narodowych, naszych tradycji i dziedzictwa poprzednich pokoleń.

Biblioteka szkolna  zrealizowała szereg działań nawiązujących do tegorocznych obchodów rocznicowych pod hasłem: Droga do niepodległości. Warto przypomnieć je jeszcze raz. Zapraszam do obejrzenia fotogalerii:

Wystawa – Bądź godnym Polakiem. Pamiętaj !

Czytamy epopeję narodową Pan Tadeusz

Wystawa – Adam Mickiewicz – Pielgrzym wolności

(Do)wolność czytania

Zaduszki. Życie to krótki film. Powtórki nie będzie, ale my pamiętamy!

Tak powstawała niepodległa

Tadeusz Kościuszko – Obywatel, który kochał Polskę. Opowieść w słowach i obrazach.

 

Do wspólnego świętowania tej rocznicy włączyli się uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Mam nadzieję, że  przygotowany przez bibliotekę program  obchodów Święta Niepodległości zapisze się w pamięci naszych uczniów i nauczycieli.

nauczyciel – bibliotekarz
Grażyna Szymczyk

Powiązane posty