16 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyły się Połowinki. W tym roku zostały one zorganizowane w ramach projektu „Zwrotnik Kultury- Akademia Animatorów w Muzeum Azji i Pacyfiku” i były poświęcone Afryce. Każda klasa II, czyli biorąca udział w projekcie, miała za zadanie przygotować stanowisko prezentujące, wylosowany wcześniej, region Afryki. Największym wyzwaniem było oryginalne i atrakcyjne przedstawienie poszczególnych części kontynentu – w sposób merytoryczny, zgodny z rzeczywistością, podkreślający lokalny koloryt, a jednocześnie przełamujący stereotypy. Oprócz stanowiska, każda z klas miała przygotować grę edukacyjną lub konkurs na temat Afryki oraz pieczątkę , która symbolicznie podkreśli prezentowany region.
Wszystkie grupy wykazały się dużą pomysłowością oraz zaangażowaniem. Sala gimnastyczna zamieniła się w piękną , kolorową Afrykę, a łącznik przed salą gimnastyczną wyglądał jak prawdziwe lotnisko! Swoją obecnością zaszczycili nas pracownicy Urzędu Celnego, którzy opowiedzieli nam o tym, czego nie powinniśmy przywozić zza granicy i jakie konsekwencje są z tym związane. Oprócz pracowników Urzędu Celnego mieliśmy przyjemność gościć gimnazjalistów oraz ósmoklasistów z innych rembertowskich szkół.
Na początku każdy musiał przejść odprawę, podczas której otrzymywał paszport. Po wręczeniu dokumentu stewardessy kierowały uczniów na wykład. Później wszyscy uczestnicy mogli już poczuć prawdziwie afrykańskie klimaty. Nie zabrakło rozmaitych potraw, tańców, gier, muzyki, ciekawostek, a nawet jaskini! Uczniowie naszego liceum przebrali się za afrykańskie plemiona. Było naprawdę kolorowo! Każdy miał też szansę sprawdzić swoją wiedzę o Afryce, rozwiązując krzyżówkę. Oprócz świetnej zabawy była to również forma rywalizacji. Klasy uczestniczące w projekcie walczyły o wygraną. Wpływ na wynik miały głosy oddawane przez innych uczniów naszego liceum oraz ocena jury, w którego skład weszło kilku nauczycieli i uczniów. Najlepsze okazały się klasy 2C i 2D! Na koniec odbyło się losowanie nagród. Można było wygrać np.: długopisy, breloczki, pen – drive, piórniki, a nawet miniaturowe samoloty!
Połowinki sprawiły, że nasze liceum nabrało zupełnie nowego wymiaru. Sala gimnastyczna jeszcze nigdy nie była tak kolorowa. Wszyscy bawiliśmy się naprawdę świetnie, integrując się przy tym znakomicie. Było to niezapomniane wydarzenie w historii naszego liceum!

Gabriela Iwanowska kl. 2c

ZWROTNIK KULTURY

Opublikowany przez LI LO im. Tadeusza Kościuszki Wtorek, 4 grudnia 2018

 

Powiązane posty