W związku z sytuacją pandemii nie możemy zorganizować dla Was Dnia Sportu, takiego jak co roku w Dniu Dziecka, ogłaszamy zatem Tydzień Sportu w LI LO on line. Do zadania podchodzimy klasami, najlepsza klasa otrzyma tytuł Mistrza Szkoły, oceny celujące z wychowania fizycznego (tylko dla tych osób z klasy, którzy będą brali udział w zadaniu) i niespodziankę.
1. Do zadania wykorzystamy dowolną aplikację telefoniczną, ale taką która pokazuje na mapie przebytą trasę.
2. Do zadania podchodzimy klasami.
3. Każda osoba z klasy, która przystępuje do zadania ma za zadanie zarejestrować dowolną aktywność – jazda na rowerze, spacer, bieganie, rolki itp. na aplikacji.
4. Zabawa polega na tym, że trzeba zarejestrować swoja aktywność i stworzyć wzór – literę. Wybór litery zależy od waszych ustaleń w klasie. Całość, czyli wszystkie wasze litery mają tworzyć wyraz lub całe zdanie. Im więcej osób bierze udział w zadaniu, tym dłuższy wyraz/zdanie i większa szansa na wygraną. Najlepiej zacząć od wydrukowania mapy okolicy lub oznaczenia kształtu na mapie w telefonie i nią podążać – mieć cel!!!!
5. W klasie jedna osoba zbiera screen-y waszych map z aplikacji, tworzy wasz wyraz/zdanie i przesyła mailem na adres matyja.m@lilo.edu.pl
6. Spośród nich wybierzemy zwycięzcę, klasę, której wszyscy biorący udział w zabawie otrzymają specjalną nagrodę – cząstkowa ocenę celująca z wf. Wszyscy pozostali biorący udział w zabawie otrzymają 5 z aktywności.
7. Zadanie, które wygra zostanie opublikowane na szkolnym Facebooku i stronie www.
8. Życzymy dobrej sportowej zabawy.
9. Jeśli masz pytania- zadaj je swojemu nauczycielowi wf.
10. Czas na wykonanie zadania – do 5 czerwca.
11. Wyniki zostaną ogłoszone 8 czerwca.

PS. Wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta

nauczyciele wychowania fizycznego

Powiązane posty