Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy uczniów Państwa Szkoły do udziału w tegorocznych obchodach DNI WIEDZY O MÓZGU. Z tej okazji zorganizowaliśmy konferencję online, która odbędzie się za tydzień, w dniach 18 i 19 marca br.
„Czas na umysł 3.0” to ogólnopolska konferencja kognitywistyczna, w której oprócz wykładów plenarnych przewidzieliśmy cztery warsztaty o niezwykle aktualnej tematyce. Ich tematyka będzie bliska zainteresowaniom naukowym zmarłego w listopadzie 2020 r. Prof. Piotra Francuza – wybitnego psychologa eksperymentalnego, świetnego naukowca i wykładowcy. I tak Agnieszka Fudali-Czyż zastanowi się czy nasze oceny estetyczne są zupełnie subiektywne, a Paweł Fortuna i Artur Modliński porównają dzieła malarskie wykonane przez człowieka, cyborga i robota. Z kolei Jerzy Luty opowie o „instynkcie sztuki” i adaptacyjnej roli sztuki w procesie ewolucji, a prof. Włodzisław Duch w kontekście współczesnych badań nad mózgiem przybliży nam tematykę neuroedukacji.
Oprócz wykładów Mistrzów zostaną również przeprowadzone warsztaty.
Robert Fryczkowski scharakteryzuje szanse, ale przede wszystkim zagrożenia współczesnej komunikacji elektronicznej, a klinicyści Barbara Wardowska i Stanisław Sądowski na przykładzie konkretnych pacjentów omówią skutki i neurologiczne konsekwencje przebycia choroby COVID-19. Z kolei prof. Lech Giemza – w ramach projektu Książka z plecaka – na podstawie wierszy Wisławy Szymborskiej oraz Charlesa Simica dokonana porównania postaci dyktatorów, a Jacek Jarocki przybliży nam problem szczególnie bliski osobom zainteresowanym kognitywistyką i filozofią umysłu, czyli problem reprezentacji mentalnych i percepcyjnych.
Każdego dnia odbędą się również sesje studencko-doktoranckie.
Linki do wszystkich wydarzeń online znajdują się na naszych stronach: www.umysl.kul.pl i www.kognitywistyka.kul.pl.
Udział w naszej konferencji, która odbędzie się na platformie MS Teams, jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Jeśli jednak chcielibyście Państwo otrzymać certyfikaty uczestnictwa – prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety rejestracyjnej.
Do zobaczenia!
Serdecznie pozdrawiamy,
prof. Zbigniew Wróblewski
Kurator Koła Naukowego Studentów Kognitywistyki KUL
Jakub Janczura
Prezes Koła Naukowego Studentów Kognitywistyki KUL
CZWARTEK
10:00 Włodzisław Duch – Neuroedukacja– gdzie jesteśmy i dokąd idziemy?
11:00 Agnieszka Fudali-Czyż – Piękno ujarzmione, czyli o badaniach nad wpływem wiedzy na oceny estetyczne
Warsztaty
09:00 Robert Fryczkowski– Współczesna komunikacja elektroniczna szanse i zagrożenia
12:30 Barbara Wardowskai Stanisław Sądowski – Nasze doświadczenia w pracy z pacjentami po przechorowaniu COVID-19
PIĄTEK
10:00 Paweł Fortuna i Artur Modliński – Artyści czy hochsztaplerzy? Recepcja obrazów wykonanych przez człowieka, robota i cyborga – badania eksperymentalne
11:00 Jerzy Luty – Sztuka w świetle teorii ewolucji w oparciu o wybrane teorie
Warsztaty
09:00 Lech Giemza – Simici Szymborska. Dwa wiersze o fotografiach dyktatorów z dzieciństwa
12:30 Jacek Jarocki – Geneza i natura reprezentacji mentalnych
Opisy wykładów i warsztatów
umysl.kul.pl
kognitywistyka.kul.pl

Powiązane posty