Międzynarodowy Dzień Teatru - 27 marca 2021
 
Szanowni Państwo, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Zespół nauczycieli języka polskiego przesyła kilka linków, gdzie można zobaczyć bardzo dobre spektakle w większości grane na warszawskich scenach.
https://ninateka.pl/film/apollonia-krzysztof-warlikowski
 
Apollonia – spektakl o ofierze, winie i przebaczeniu. Bazując na tekstach antycznych i współczesnych, Warlikowski przepracowuje w campowy sposób powojenną traumę i sens poświęcenia.
https://ninateka.pl/film/apollonia-krzysztof-warlikowski
 
Warlikowski wpisuje polskie traumy narodowe w Szekspirowski dramat Burza i pyta o wartość cnoty oraz przywraca rangę winy . Spektakle Warlikowskiego polecam przede wszystkim uczniom klas trzecich, bo są dość trudne.
Za to Śluby panieńskie i Saksofon z rewelacyjną rolą Janusz Gajosa polecam wszystkim kochającym teatr i świetną grę aktorską.
https://ninateka.pl/film/saksofon-izabela-cywinska
 
Kameralny spektakl Izabelli Cywińskiej według nagrodzonej Nike powieści Wiesława Myśliwskiego Traktat o łuskaniu fasoli z fenomenalnymi rolami Janusza Gajosa i Jerzego Radziwiłowicza to opowieść o relacjach międzyludzkich, sile pamięci, ludzkim losie oraz wolności i jej znaczeniu.

Powiązane posty