Szanowni Uczniowie!

Biblioteka szkolna ogłasza konkursy:  literacki i plastyczny – Powstanie Styczniowe w kulturze polskiej. Patronem roku 2024 został Romuald Traugutt

Temat konkursu: ,,Ścieżkami powstania styczniowego. Twoje spojrzenie na powstanie styczniowe’’. Napisz krótki esej, wiersz lub wykonaj pracę plastyczną, wyrażając w swoim utworze własną refleksję na temat powstania styczniowego.

Inspiracje Powstaniem Styczniowym odnajdziecie w utworach literackich, poezji i malarstwie polskim. Dzieła te tworzyli świadkowie i bezpośredni uczestnicy tamtych wydarzeń. Niektóre z nich do tej pory oddziałują na naszą narodową pamięć i wyobrażenie o powstaniu. Zapraszam do korzystania z zasobów naszej biblioteki, oraz do zapoznania się z wystawą poświęconą powstaniu styczniowemu ( I piętro).

Regulamin i oświadczenia są dostępny w niniejszym dokumencie oraz u organizatora konkursu –
w bibliotece szkolnej.

Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie.

Organizatorka:

Grażyna Szymczyk